Maistas


Džiaugiamės, kad mums maistą tiekia „Troškinys“ – virtuvė, įkurta specialiai Vilniaus lopšelių-darželių vaikams. Esame dėkingi už pilnavertį, šviežią, šiltą maistą, pritaikytą vaikams pagal amžiaus grupes ir kasdien atsakingai gaminamą tikrų profesionalų. Veterinarijos tarnybos patvirtintas valgiaraštis atitinka visus vaikų mitybos reikalavimus. Todėl maistas yra ir sveikas, ir skanus. Meniu papildomas sezono daržovėmis ir uogomis, jei reikia, individualiai pritaikomas alergiškiems vaikams ir turintiems kitokius mitybos įpročius, taip pat nuolat atnaujinamas keičiantis metų laikams – vaikai mokosi pažinti įvairius skonius.

Atsisakoma riebių, saldžių patiekalų ir dantų kariesą, nutukimą skatinančių ar nevertingų produktų. Ekologiškos daržovės, kokybiška mėsa, košės, pilno grūdo duona – visa, ko reikia augančiam ir mąstančiam vaikui.

Dalyvaujame pieno ir vaisių vartojimo skatinimo programose – vaikams nuolat patiekiamas ekologiškas pienas, jogurtas, varškė, vaisiai ir natūralios sultys.

Didelę reikšmę teikiame ne tik pačiam maistui, bet ir valgymo kultūrai, estetikai. Ypač svarbu ne tik nusiplovus rankytes visiems kartu gražiai susėsti prie staliukų, bet ir paties maisto išvaizda, kvapas, patiekimas, netgi išdėstymas lėkštėje. Ar mažylis valgys viską, didele dalimi priklauso nuo to, kaip maistas jam pasiūlomas. Valgome neskubėdami ir mėgaujamės valgiu.